"Jméno nového trenéra reprezentace a personální obsazení realizačního týmu národního mužstva sdělíme 7. července. Do té doby samozřejmě proběhne řada jednání, při nichž se vyjasní všechny varianty," prohlásil Ivan Hašek.

Na přímý dotaz nevyloučil, že by se na trenérském vedení reprezentace mohl podílet i sám osobně. "Pro mě je ideální variantou, aby národní tým připravoval kouč Slavie Karel Jarolím na plný úvazek. Odpoledne budu mít jednání s panem Doležalem a panem Rosenem z představenstva Slavie. S Karlem jsem již mluvil, ale zásadní jednání teprve budeme mít, a to v nejbližší době. Umím si představit, že bychom mužstvo vedli spolu. Já se náročných úkolů nebojím. Ale upřesňovat něco v této chvíli by bylo předčasné," vysvětloval Ivan Hašek.

V úterý bude mít Ivan Hašek jednání s dosavadním trenérem Františkem Strakou, jemuž končí smlouva. "Promluvím si v nejbližší době i s Karlem Brücknerem. Chci, aby u reprezentace působila expertní skupina a pana Brücknera si v ní umím představit," doplnil nový předseda svazu.

Ivan Hašek řekl, že má připraveny i další varianty pro případ, že by angažmá Karla Jarolíma u reprezentačního týmu nebylo možné. "Nevylučuji ani to, že by v nějaké roli působil u mužstva i František Straka. Dejte nám trochu času," dodal na toto téma Ivan Hašek.

Výkonný výbor na svém pondělním zasedání rozdělil kompetence a odvolal představenstvo svazové marketingové agentury STES. Ze společnosti odcházejí předseda Jaroslav Vacek, Jan Kinda a Marcel Petrásek. Členem představenstva však zůstává Dušan Svoboda, v sobotu nově zvolený člen výkonného výboru. STES povede Miroslav Kříž, nový místopředseda ČMFS za ligu.

Nejpozději v úterý dostanou všichni zaměstnanci aparátu ČMFS výpovědi a začne celková přestavba organizační strukrury svazu.