„Kluby se dohodly na úrovni majitelů. Adam Varadi se k nám připojí už v úterý a odjede s námi na soustředění do Rakouska, technické detaily transakce budou teprve majitelé následně dotahovat,“ uvedl generální manažer Baníku Verner Lička a přidal: „František Rajtoral u nás odvedl skvělé služby, ale už také on sám cítil, že potřebuje změnu. Určitě mu to v dalším růstu prospěje,“ myslí si Lička.

„Jsem moc rád ze dvou důvodů. Adam Varadi je univerzální fotbalista, který může stejně kvalitně hrát na hrotu, kde nás teď nejvíc tlačí bota, jako na místě pravého záložníka. Navíc je to klubista, vrací se domů a chce pomoci zvednout Baník,“ doplnil Verner Lička. Samotný Adam Varadi už byl v poledne na cestě do Ostravy. „Moc se těším, to je jasné. Vracím se do Baníku, kde jsem vždycky chtěl hrát. Vím, že se klubu loni moc nedařilo, ale jsem připraven pomoci, aby se Baník vrátil tam, kam patří,“ poznamenal Adam Varadi.

Adam Varadi je odchovancem Baníku, za který poprvé nastoupil v sezóně 2002/03. O rok později byl u toho, kdež se na Bazalech slavil titul. Následovalo hostování ve druholigovém Žižkově a poté v Teplicích, ale pak znovu návrat do Ostravy, odkud v lednu loňského roku odešel do Plzně. Celkově odehrál v nejvyšší soutěži 114 zápasů a vstřelil v nich 23 branek, v Baníku má bilanci 64 utkání a 12 gólů.

O rok mladší František Rajtoral je odchovancem Příbrami, odkud jej Baník koupil v létě roku 2005. Celkem v lize odehrál 115 zápas a vstřelil 13 gólů. V dresu ostravského týmu nastřádal za čtyři sezony přesně 100 zápasů a dal 12 gólů.