Špotáková startovala na šampionátu nemocná, přesto dosáhla prvním hodem svého druhého nejlepšího výkonu v této sezoně: zaznamenala 67,58 metru. "Je to velice dobrý výkon, jsem spokojená. Tři dny už mě ale bolí v krku a mám hroznou rýmu, asi mě něco kloflo, jak jsem byla oslabená," připomněla střevní chřipku, která ji potrápila minulý víkend během mistrovství Evropy družstev v portugalské Leirii.

O tom, že by na Strahově nestartovala, však vůbec neuvažovala. "Kdybych měla běžet patnáctistovku, to by asi nešlo, ale oštěp je v tomhle dost shovívavý. I s drobnějším nachlazením se dá dobře závodit," řekla Špotáková, která se podle svých slov jinak cítí fyzicky dobře. "Jsem v pohodě, achilovka mě přestává bolet, loket taky nebolí." Světovou rekordmanku teď čeká krátká dovolená. "Hrozně se těším, už mám na autě držáky na kola. Vyrazíme zřejmě na Slapy," prozradila.

Do srpnového mistrovství světa, kde bude obhajovat zlato z Ósaky, plánuje Špotáková ještě tři starty. "Sedmého července v Lausanne, dvacátého v Rety a pak se uvidí. O posledním startu před vrcholem sezony se vždycky dohadujeme až na poslední chvíli," objasnila.

Druhý nejlepší výkon sezony hodila na Strahově svým novým oštěpem, který speciálně pro ni připravil maďarský výrobce Miklóš Németh. "Ještě jsem se s ním úplně neskamarádila, tak mi moc nesedí. Zrovna jsem říkala trenérovi, že bych chtěla ještě nějaký jiný. Vždycky při závodě chodím a hledám a přitom bych potřebovala oštěp, který bych měla ráda a po kterém bych mohla kdykoli sáhnout. A o kterém bych věděla, že tohle je jistota," vysvětlila.

Její loňský zlatý olympijský oštěp už má totiž jiného majitele. "Věnovala jsem ho Karlu Gottovi k narozeninám," přiznala Špotáková. "Že bych si ho měla vyžádat zpátky? Kdepak, budou zase nové a lepší oštěpy. Jen si musím sama vybrat, aby mi seděl v ruce. Oštěpů je moc, jsou zdánlivě stejné, ale ve skutečnosti stejné nejsou. Asi budu muset zajet do fabriky," naplánovala si.