Vzestup zaznamenala Blanice jen na spodním toku, v Heřmani a v ranních hodinách i u Husince. V Putimi po sedmé hodině ráno voda vyplavila několik domů.

Na druhém stupni povodňové aktivity je Blanice u Podedvor a od tří hodin v noci také Otava v Písku. Tam v noci voda kulminovala, dosáhla sice nad limit stavu ohrožení, ale městu výrazné problémy nezpůsobila., Voda se vylila většinou do polí a po půlnoci začala klesat. Nepotvrdilo se tak nedělní očekávání hydrologů, kteří se obávali, že za soutokem Otavy a Blanice dojde k výraznému překročení 3. stupně povodňové aktivity.

Druhý stupeň - pohotovost - platí v pondělí v jižních Čechách také na Stropnici nad Českými Budějovicemi, Malše opět klesla na úroveň prvního stupně.

Pohotovost je vyhlášena také na horním toku Vltavy, kde se zvedla hladina poté, co vodohospodáři v neděli zvýšili odtok z Lipna. "Odpouštění vody z přehrad by situaci v obcích pod hrázemi nemělo zhoršovat," ujistil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD)

Složky integrovaného záchranného systému podle Zimoly situaci po další vlně povodní zvládly. "V tuto chvíli máme k dispozici armádu i hasiče, lidi a techniku využijeme hlavně po opadnutí vody při likvidaci následků povodně," řekl na nedělní večerní bezpečnostní radě kraje hejtman. Bezpečnostní rada se opět sejde v pondělí v devět hodin.

S povodněmi v neděli bojovalo v jižních Čechách asi 700 hasičů, z toho 500 dobrovolných. "V souvislosti s povodní neregistrujeme v kraji žádné lidské oběti, tři lidé byli lehce zraněni. Šest lidí zůstalo odříznuto vodou od světa a hasiči je museli zachraňovat. Evakuováno bylo kolem 450 lidí, pět z nich je nouzově ubytováno v Protivíně. Ostatní našli útočiště u příbuzných, nebo se jednalo o rekreanty, kteří odjeli domů," řekla Mediafaxu mluvčí hasičů Nicole Hovorková.