Hradec Králové od samého začátku favoritovi nic nedaroval a už v 15. minutě se po faulu Čelůstky a přímém kopu Pacáka ujal vedení. Za pět minut Slavia vyrovnala po akci Vlčka a zakončujícího Jandy, Hradečtí však strhli vedení zpět na svou stranu ve 32. minutě, kdy po odraženém centru Černý z několika metrů propálil lotyšského gólmana Romanovse.

Slávisté zejména v první půli působili unaveným dojmem a obrana, vedená stoperem Vomáčkou, několikrát málem doplatila na svou nesehranost. V útoku spoléhali "červenobílí" na rychlé brejky a díky jednomu z nich se jim po spolupráci Jandy s Tafatem ve 41. minutě podařilo vyrovnat.

Do druhého poločasu poslal Karel Jarolím na hřiště až na obránce Nešpora kompletně obměněný tým, ve kterém se představili i testovaní Jihoameričané Vilar a Kanu a největší přestup sezony Adam Hloušek. Právě po centru exjabloneckého záložníka vstřelil v 70. minutě vítězný gól Zdeněk Šenkeřík a Slavia tak zvítězila 3:2.

Přípravný zápas:

FC Hradec Králové - Slavia Praha 2:3 (2:2)
Branky: 15. Pacák, 32. Černý - 20. Janda, 41. Tafat, 70. Šenkeřík.

Sestava Slavie:
1. poločas: Romanovs - Čelůstka, Suchý, Vomáčka, Nešpor - Janda, Volešák, Trapp, J. Černý - Vlček, Tafat.
2. poločas: Ricardo - Dens, J. Hošek, Hubáček, Nešpor (73. Suchý) - Grajciar, Jarolím, Kanu (77. Trapp), Hloušek - Šenkeřík, Ivana.