"V Českém Těšíně je povodňový štáb v pohotovosti už několik dní," uvedla Havlíková. .

"V lokalitě Antoníček hasiči čistili koryto říčky od naplavených stromů a větví, aby mohla voda lépe odtékat, byli také připraveni odčerpávat vodu ze sklepů," řekl velitel Sboru dobrovloných hasičů Český Těšín – Mosty Eduard Billich.

Dopoledne deset mužů z hasičské jednotky pytlovalo písek, protože se začal vylívat potok Rakovec v lokalitě Železniční, kde stojí několik domů a jsou zde i zahradní chatky. Nebezpečně vypadala situace ve staré části sídliště Svibice, kde voda dosahovala již k mostkům a k jajímu vylití na komunikaci chybělo pouze pět centimetrů. "Vytáhli jsme z potoka ledničku, kterou tam někdo odhodil, tu mohla voda posunout a ucpat odtoky, také jsme vyčistili koryto od naplavených větví," řekl tajemník povodňové komise Městského úřadu v Českém Těšíne Petr Nestrašil.

Na místě byl i starosta města Vít Slováček (KDU-ČSL), který je současně předsedou povodňové komise. "Vody je hodně, na hladinách řek i potoků bylo poznat ranní prudký liják. V našem městě je vidět, že se vyplatily velké investice do čištění přehrady i místních toků. V poslední době se čistilo koryto potoků Šadový a Hrabinka, nákladem desítek milionů korun jsme vyčistili přehradu Hrabinka, takže nyní může pojmout více vody. Také lokalita domků u Karvinské je nyní chráněna díky protipovodňovým opatřením, které se dokončily v letošním roce," dodal Slováček.

Nyní neprší a hladina vody v tocích klesá. Povodňová komise stejně jako dobrovolní hasiči zůstávají v pohotovosti.