Polský soubor Open Independent Stage vystoupí v 15 hodin v Divadle Disk s inscenací Cesta líčící moderní interpretaci života současné generace. Její příslušníci na jevišti uctívají misionáře Piera Giorgia Frassatiho, který zemřel ve věku pouhých 24 let na obrnu. Právě tato osobnost je zdrojem sváru ve vztahu mezi úspěšným mužem a učitelkou italštiny, kteří vyznávají opačné životní postoje.

Divadlo Na Zábradlí bude v 17.30 hostit hru Moji drazí, tak vzdálení německého souboru Freie Buhne Dresden. Jedná se o inscenovaný monolog, který upozorňuje na zkreslené vnímání historie. Hra vychází z dopisů francouzského židovského děvčete, které zemřelo v koncentračním táboře v Osvětimi jako anonymní oběť.

Korejské divadelní seskupení Theatre Changpa uvede ve 20.30 hodin v Disku inscenaci Vělopolí Vělopolí. Divadelní jeviště se během ní promění na scénu představující rodnou zemi, v níž se střetávají vzpomínky oživující minulost.

Divadelní festival Apostrof letos ve svém programu uvede představení 13 souborů z celého světa. Vítěz jeho 11. ročníku, který obdrží Cenu diváků, bude vyhlášen ve středu.