"V současné době hasiči spolu s Armádou ČR zasahují v Uhelné, Staré Červené Vodě, Vlčicích, Bukové a Tomíkovicích," řekla Hacsiková. "Čerpají vodu, odklízejí naplaveniny, čistí domy a zapojují se i do dalších prací," dodala mluvčí. Hladiny vodních toků tu pomalu klesají.

Lidé, kteří by chtěli na místě pomoci, se mají obracet na Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, telefonem 950 770 012 nebo e-mailem: opis@olk.izscr.cz.
Například osmičlenná skupina skautů přijela už v pátek pomáhat s úklidemk naplaveného dřeva na Hranicko i do Bělotína. Sedm jich je z Velkého Týnce a jeden dokonce z USA. Z okresu Olomouc do Polomi za Hranicemi vyrazily dvě jednotky dobrovolných hasičů z olomouckých předměstí Topolany a Černovír.

Obec s rozšířenou působností Jeseník zřídila pro veřejnost dvě nové telefonní linky. První je informační linka 724 186 926. Poskytuje informace pro veřejnost o situaci na Jesenicku, o příbuzných a podobně. Číslo humanitární linky je 777 604 623. Sem by měly směřovat nabídky humanitární pomoci.