Od devíti ráno tak budou v pondělí blokovat provoz například na dálnicích D1 a D5. Veleba přitom věří, že se zemědělcům podaří své protesty veřejnosti vysvětlit. „V případě, že bude nadále současná nízká cena mléka, přijdou zemědělci v ČR podle odborníků o 4,5 miliardy korun a na jatkách skončí 20 000 krav, což znamená 2 000 pracovních příležitostí,“ konstatoval Veleba.

Veleba zároveň připomněl, že zemědělci chtějí pomáhat v záplavových oblastech svou technikou.

Protest zemědělců podpořil odborný mluvčí KSČM pro zemědělství Pavel Kováčik. Zemědělci v ČR totiž mají podle jeho slov oproti zemědělcům v původní EU – 15 o třicet procent nižší dotace.

Gandalovič považuje protest za zbytečný, připomněl, že stát se snaží zemědělcům pomoci. „Na pomoc zemědělcům jsme uvolnili 2,6 miliardy korun, další pomoc pro chovatele skotu je možné využít z takzvaného Barrosova balíčku,“ řekl exministr zemědělství. V něm je pro ČR vyčleněno zhruba 860 milionů korun. Šebesta pak potvrdil, že současné vedení ministerstva s podporou producentů mléka z Barrosova balíčku skutečně počítá. „Veškeré zdroje z něj půjdou do zemědělství, z toho velká část na podporu mléčného skotu,“ konstatoval Šebesta.