„Situaci velmi pečlivě sledujeme a již jsme do postižených oblastí nabídli pomoc našich dobrovolných hasičů. Zatím to ale vypadá, že na místech postižených povodněmi zvládají situaci pokrýt vlastními silami," řekl Rödl.

"To ovšem neznamená, že by vše nemuselo být za pár hodin jinak. Aktuální situaci jsme ověřovali v neděli ráno s operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje," uvedl tajemník krizového štábu města Petr Liška. "Jsme připraveni operativně řešit případnou žádost o pomoc, zatím jsme ji opakovaně nabídli. O nasazení dobrovolných plzeňských hasičů nás zatím nepožádali, město zůstává s postiženými oblastmi i nadále v kontaktu a je připraveno ihned reagovat na případnou žádost o pomoc," dodal Liška.

Po nočních deštích se i plzeňský kraj zařadil mezi regiony, kde aktuálně hrozí v souvislosti s povodněmi nebezpečí. Na Klatovsku se v noci po lokální bouřce nečekaně vylila řeka Úhlava. Několik lidí museli hasiči evakuovat v Janovicích nad Úhlavou a také z kempu ve Velkých Hydčicích. na Otavě.

Deště na Klatovsku v neděli nad ránem ustaly, ale v oblasti platí druhý povodňový stupeň. Po poledni platil na Ostružné v Kolinci. Otava v Sušici klesla pod limit pro druhý stupeň. Třetí stupeň povodňové aktivity dál platí na Úhlavě v Tajanově, po 9. hodině tam ale hladina přestala stoupat.