„Muže jsme našli v mlýnském náhonu místního potoka v sobotu ve 22.30 hodin v místní části Vlčic - Bergově,“ řekl Černěnko. Muž žil sám, nikdo ho nepostrádal, takže nebyl mezi pohřešovanými. Podle Černěnka se na policii obrátila až v sobotu v půl osmé večer sestra oběti, která nahlásila, že o svém bratrovi neví.

Jde v krátké době už o druhou oběť povodní ve Vlčicích. V noci na sobotu tam utonul velitel jednotky dobrovolných hasičů, když ho při zásahu strhla voda i s mostem, na kterém stál.

Celkem povodně od středy vzaly 13 lidských životů. V Olomouckém kraji se utopili už tři lidé.

Už ve čtvrtek ráno hlásili záchranáři devět mrtvých - pět lidí našli v průběhu dramatické noci za středy, další těla pak po rozednění. Desátou obětí byl pravděpodobně bezdomovec, kterého ve čtvrtek krátce před 14. hodinou našli záchranáři u říčky Grasmanky v Novém Jičíně. Další žena zemřela kvůli tomu, že nemohla dostat okamžitou pomoc ve chvíli, kdy ji postihly zdravotní problémy.

Devět z třinácti obětí zemřelo na Novojičínsku. V Jeseníku nad Odrou se podle všeho dva lidé utopili, další dva podlehli akutním zdravotním problémům. V Novém Jičíně utonuli dva lidé, pětapadesátiletá žena v části Žilina byla první ohlášenou obětí povodní. V Kuníně nedorazili záchranáři včas k sedmdesátiletému muži, v Bernarticích pak k osmdesátileté ženě. V Životicích se utopil šestačtyřicetiletý muž.

Jeden muž utonul v Černotíně na Olomoucku a ve Valašském Meziříčí na Zlínsku zemřel další muž, pravděpodobně na infarkt krátce poté, co mu přívalová vlna vzala auto.