Hasiči ze Strakonic vyjížděli do Předslavic kolem půl desáté večer. "Po prudkých deštích do mnoha domů vnikla vlny vody, která se prohnala prakticky celou obcí. V mnoha objektech bylo až půl metru vody," řekl operační důstojník.

S přívaly vody se potýkají také lidé ve Zdíkově na Prachaticku. "Vlna vody z přívalových srážek se také prohnala prakticky celou obcí a zaplavila domy. Hasiči pomáhají s jejím odčerpáváním," dodal operační důstojník.

V Radomilicích na Strakonicku ohrožuje voda z dešťů statek v části obce Dříteň. "Před statkem se utvořila velká vodní plocha, která začala zatékat do statku. Hasiči ji odčerpávají," vysvětlil operační důstojník.

Hasiči zasahují i v dalších částech Jihočeského kraje. V Olešníku zaplavila voda několik domů a mezi obcemi Malenice a Černětice odklízejí strom, který vichr shodil na vozovku.

Podle meteorologů deště a bouřky potrvají nad územím kraje do neděle. "Nejvíce srážek očekáváme na Šumavě a v Novohradských horách, opět hrozí i vzedmutí hladin řek," řekl agentuře Mediafax Jaroslav Hintermuller z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.