Předsedkyně senátu Olga Fričová řekla agentuře Mediafax, že pro osmadvacetiletého obžalovaného nenalezla polehčující okolnosti a muž si trest odpyká ve vězení v režimu zvýšené ostrahy. „Hlavní líčení začalo letos 16. března. Obžalovaný se po celou dobu k činu nepřiznal,“ uvedla Fričová.

Rodinná tragédie se stala v neděli ráno 17. února 2008 v Kamenickém Šenově na Českolipsku. Státní zástupkyně uvedla při zahájení hlavního líčení, že obžalovaný muž tehdy vnikl do bytu rodičů své sedmnáctileté přítelkyně a posekal je mačetou dlouhou šedesát centimetrů. „Dvaapadesátiletý otec rodiny na místě zemřel. Třiapadesátiletou matku transportoval vrtulník do liberecké nemocnice, kde asi po dvou týdnech rovněž podlehla zranění. Devatenáctiletý syn, jehož pachatel v domě pronásledoval, utrpěl lehčí zranění, ale z dvanácti sečných ran se léčil do 9. dubna,“ řekla státní zástupkyně. Dodala, že k obžalobě se připojila Všeobecná zdravotní pojišťovna s nárokem náhrady ve výši 277 tisíc korun.

Obžalovaný Antonín Hajný před soudem vypovídal a svou vinu popřel v plném rozsahu. „Otec dívky mě zprvu odmítal, ale nastoupil jsem na rekvalifikační kurz a chtěl jsem začít nový život. Po několikaměsíční známosti se moje vztahy s dívkou a rodinou trvale zlepšovaly. Den před tragédií po mě chtěla moje přítelkyně půjčit mačetu. Důvod neřekla. Mačeta byla jen ozdobná replika bez nabroušeného ostří,“ tvrdil Hajný.

Svědci uvedli, že Hajný po nich chtěl mačetu nabrousit v podniku, kde pracoval. Podle většiny z nich byl bezproblémový, kamarádský, obětavý, ale snadno ovlivnitelný a hodně zamilovaný do své přítelkyně. Mladá žena se jevila jako více problémová osobnost. Podobný názor měla matka obžalovaného, která na vinu syna vůbec nepomyslela, ale přiznala, že ho kvůli fetování několikrát vykázala z domova. Svědci také uvedli, že zavraždění rodiče patřili k jejich oblíbeným a nekonfliktním sousedům.

Znalec nenašel po činu v krvi usmrceného muže, obžalovaného Hajného ani jeho přítelkyně žádné stopy po drogách a alkoholu.

Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se odvolal a státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.