"Škoda je 300 milionů korun," sdělila Zenklová a dodala, že obviněným osobám hrozí až dvanáctileté vězení. U čtyř z nich zastupitelství navrhlo vzetí do vazby. "Nyní návrh bude řešit soud pro Prahu 4," doplnila Zenklová.

Další informace státní zastupitelství zatím nechce zveřejnit.

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) se už ve čtvrtek proti trestnímu stíhání člena ČSSD ohradil. Omítl také potvrdit informace, že muž, který byl zatčen v úterý, je skutečně investiční náměstek oblastních nemocnic Středočeského kraje Bušina. Že Bušina patří mezi obviněné, se potvrdilo až v pátek. Další jména nejsou známa.

"Tato kampaň nese podobný rukopis jako Kubiceho zpráva nebo kauza biolíh. Jelikož se jedná o několik let starou kauzu, domníváme se, že byla nastartována účelově před volbami," řekl ve čtvrtek Rath. Dodal, že v době, kdy mělo k možnému trestnému činu dojít, nebyl zatčený člověk členem sociální demokracie. Podle Ratha je vyšetřovaná osoba v současnosti ve vazbě a bude jí pozastaveno členství ve straně.

"Vyzývám orgány policie, aby se začaly chovat nestranně a nezasahovaly do politického boje. Jinak to nahrává názoru, že pracuje na objednávku bývalého ministra vnitra Ivana Langera a jde o jakousi Langerstazi," prohlásil také Rath.

Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek v reakci pro Mediafax tvrzení hejtmana Ratha ostře odmítl. "Trestní řízení se týká několika osob, jde o rozsáhlý případ krácení daní, na kterém samozřejmě pracujeme již delší dobu. Mohu všechny ujistit, že nijak nesouvisí s žádným politickým bojem," uvedl ve čtvrtek Skřepek.