Za ublížení na zdraví s následkem smrti hrozilo Majzlíkovi až 15 let. Státní zástupce Leo Foltýn navrhoval soudu trest v délce trvání 11 až 11,5 let. Obhajoba zase požadovala zproštění obžaloby s tím, že nebylo jednoznačně prokázáno, že by jedenapadesátiletá cizinka zemřela přímo rukou Majzlíka. Obě strany si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou, takže rozsudek není pravomocný.

Na smrt ženy cizí národnosti upozornila policisty pracovnice ubytovny. "Pan Majzlík přišel v osudnou neděli 1. března za mnou na vrátnici s tím, ať okamžitě volám sanitku a policii, že jeho přítelkyně je zřejmě mrtvá. Podle něj se měla udusit zvratky," vypověděla u soudu vrátná Helena Zbořilová. Následná soudní pitva ovšem prokázala tupé poranění hlavy, zhmoždění a otok mozku. Druh zabité se k činu doznal jen několik hodin poté.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že svou partnerku v žádném případě zabít nechtěl. "Nechtěl jsem ji zabít, měl jsem ji rád. Jen jsem ji pleštil," řekl u soudu Majzlík.

Kromě poranění, která ženě způsobila smrt, objevil lékař na těle zesnulé také krevní podlitiny, a to i staršího data. "Bylo zřejmé, že oběť čelila opakovaným fyzickým útokům," sdělila jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová. V pátek byl u soudu vyslechnut i soudní znalec. Podle jeho slov zemřela žena na následky násilí ze strany druhé osoby. Nevyloučil ani to, že si některá zranění mohla způsobit pádem. Poranění, následkem kterých ale zemřela, pád podle znalce v žádném případě nezpůsobil.

Vrátná u soudu tvrdila, že Majzlík byl hodný muž, který se ale rád napil alkoholu. O jeho násilnických sklonech prý nic nevěděla. Jinak ale hovořil další svědek, jeho soused Teodor Faško. "Často jsem v noci slyšel obrovské rány, jakoby obžalovaný stěhoval nábytek. Jeho družka pak mnohokrát volala o pomoc. Je to hrubián," poznamenal svědek.

Podle řady svědků se tragický osud Mongolky začal odvíjet už několik dní před její smrtí. Majzlík měl oslavovat své narozeniny a pod vlivem alkoholu svou družku několikrát bil, a to i pěstmi. Během páteční noci ji měl uhodit takovou silou, že narazila hlavou o futra dveří a lednici. "Nic se jí ale nestalo, měla jen naražený ret. V sobotu si pak stěžovala na bolest hlavy, tak jsem si pro ni vyžádal paralen od vrátné. Když jsem v neděli vstal, spala. Později jsem si všiml, že má v puse zvratky. Snažil jsem se jí dát umělé dýchání a masáž srdce, ale marně. Proto jsem běžel na vrátnici, aby paní přivolala policii a sanitku," tvrdil u soudu Majzlík.