Třetí příčka patří Jaroslavu Krákorovi a čtvrté místo zaujal mostecký podnikatel a ředitel Fotbalové akademie Josefa Masopusta Josef Tancoš.

Pátý je předseda krajské organizace ČSSD Ústeckého kraje Petr Benda a na šestém místě je Jaroslav Foldyna, nejúspěšnější kandidát ČSSD v loňských krajských volbách. Pro něj je až šestý post obrovským zklamáním. „Určitě,“ řekl agentuře Mediafax Foldyna s tím, že původně počítal s třetím místem. „No, nevadí, beru to tak, jak to je. Budu ale bojovat. Zkontaktuji lidi na facebooku a pokusím se volebními hlasy přeskočit třeba i předsedu Paroubka,“ dodal Foldyna.

Předseda krajské organizace ČSSD Petr Benda si nemyslí, že by post Jaroslava Foldyny byl méně významný. „Je na volitelném místě kandidátky,“ reagoval Benda. Podobně hovořil také předseda ČSSD a lídr za Ústecký kraj Jiří Paroubek, který do Teplic dorazil se zpožděním poté, co se vrátil do ČR z jednání v Rusku.

„Domnívám se, že to je dobrá kandidátka a že je schopna vyhrát volby. Myslím, že s ní můžeme získat minimálně sedm mandátů,“ řekl Paroubek.

Kandidátku ČSSD Ústeckého kraje schválilo 120 za 147 delegátů konference.

Podoba kandidátky ČSSD za Ústecký kraj na prvn ích deseti místech: 1. Jiří Paroubek, 2. Jiří Šlégr, 3. Jaroslav Krákora, 4. Josef Tancoš, 5. Petr Benda, 6. Jaroslav Foldyna, 7. Jan Čermák, 8. Alena Křtěnová