Barokní noci budou patřit hned první dva dny festivalu, který se v Českém Krumlově koná od 26. června do 5. července. Program Barokní noci, která je letos navíc věnována 700. výročí města, se odehraje na zámeckém nádvoří, v Maškarním sále, Plášťové chodbě, Barokním divadle i v Zámecké zahradě.

Součástí Barokní noci bude barokní pastorální opera La Danza Componimento Dramatico Pastorale, jejímž autorem je skladatel Christoph Willibald Gluck. Opera vznikla na libreto Pietra Metastasia. V příběhu se představí sopranistka Irena Troupová a tenorista Jaroslav Březina. Hudebním nastudováním byl pověřen Orchestr Musica Florea, který bude řídit dirigent a umělecký vedoucí v jedné osobě Marek Štryncl. Diváci se mohou těšit na soubor barokního tance Hartig, jehož choreografii má na starosti Helena Kazárová.

Mezi významné účinkující letošního Festivalu komorní hudby bezesporu patří operní diva Dagmar Pecková nebo klavírista Ivan Moravec. Mezzosopranistka Pecková se představí v Českém Krumlově 28. června v 19.30. Její písňový recitál v Maškarním sále zámku bude obsahovat zejména skladby Antonína Dvořáka, ale i Leoše Janáčka, Josepha Canteloubeho a Klementa Slavického. Na klavír ji doprovodí Vojtěch Spurný.

Diváci se dále mohou těšit třeba na koncert vokálního souboru Octopus Pragensis pod vedením Petra Daňka, který bude zaměřen na duchovní hudbu vrcholné renesance, nebo na houslistu Josefa Suka, který vystoupí na festivalu 1. července spolu s Krumlovským komorním orchestrem. Ivana Moravce čeká 3. července klavírní recitál na Schumannova, Beethovenova, Chopinova a Debussyho díla.

Závěrečný festivalový koncert bude věnován letošním 70. narozeninám dirigenta Jaroslava Krčka. Program bude zajímavý i tím, že v něm zazní Krčkova premiéra Kázání na hoře, která byla zkomponována přímo pro festival.