Dvoudenní Festival Respect nabídne návštěvníkům vystoupení osmi hudebních formací, jejichž členové pocházejí z Indie, Gambie, Norska, Konga či Mali. Pestrou hudební přehlídku zahájí v pátek v 17.10 hodin na Štvanici český akordeonista Mário Bihári se svou romskou kapelou Bachtale Apsa. Hudebníka na pódiu doprovodí kytarista Peter Horváth, perkusista Radek Sivák, basista František Raba a zpěvačka Sára Kaliášová, kteří společně představí tvorbu balkánských, maďarských, rumunských i slovenských Romů.

Návštěvníci festivalu se v pátek dočkají také koncertu francouzského jazzového trumpetisty Erika Truffaze s projektem Benares, na němž spolupracuje s indickými hudebníky Apurbou Mukherjeem a Indarani. Závěr prvního dne Festivalu Respect bude patřit britsko-gambijské formaci Justin Adams - Juldeh Camara kombinující vlivy arabské, africké a evropské hudby.

V sobotu je pro návštěvníky festivalu připraveno vystoupení íránského kytaristy Shahaba Tolouie, maďarské sestavy Muzsikas či konžské skupiny Kasai Allstars.

Součástí přehlídky je také nabídka občerstvení z celého světa, prezentace nevládních neziskových aktivit i výtvarné a sportovní aktivity pro děti. Vstupenku na Festival Respect lze na místě pořídit za 500 korun, dvoudenní lístek stojí o 50 korun více. Děti do 15 let mají vstup na tuto hudební akci zdarma.