Formace otevřela koncert ve 20 hodin sérií písní z nové desky Sounds of The Universe. V úvodu představila skladby In Chains a Wrong, která byla pilotním singlem z aktuální nahrávky. Na obří velkoplošné obrazovce, která kopírovala délku pódia, a na dvou bočních projekčních plochách měli možnost přítomní diváci pozorovat dění na jevišti, ale i rozmanité klipy a mix obrazů k jednotlivým skladbám. Při známé písni Walking In My Shoes se na obrazovkách objevil osamělý dravec v pustině, v nových skladbách dominoval obraz vesmíru a zeměkoule.

Depeche Mode potěšili fanoušky, kteří zde byli zastoupeni mnoha generacemi, průřezem známých hitů z průběhu své bezmála třicetileté hudební kariéry. Nechyběly skladby It´s No Good z desky Ultra, I Feel You nebo Precious z alba Playing The Angel z roku 2005. Píseň Enjoy The Silence zpíval spolu s frontmanem Davidem Gahanem celý stadion. Devadesátiminutové vystoupení zakončila skupina songem Never Let Me Down Again. Publikum si kapelu vyžádalo zpět ze šaten hned dvakrát. Při prvním přídavku zazněly písně Stripped, Master And Servant a Strangelove. Podruhé vstoupila skupina na pódium s očekávaným hitem Personal Jesus a definitivně se rozloučila písní Waiting For The Night.

Kapela opět potvrdila svou enormní popularitu v České republice, což dokazuje také fakt, že se sem vrátila již pošesté ve své kariéře. Do Prahy dorazila formace ve svém klasickém složení: zpěvák David Gahan, kytarista Martin Gore a klávesista Andrew Fletcher.

Skupina zamířila do České republiky se svým koncertním turné Tour of The Universe v rámci propagace své v pořadí 12. studiové desky nazvané Sounds of The Universe, která vyšla na jaře letošního roku a obsahuje 13 nových skladeb. Depeche Mode stále dokazují, že umí přicházet s novou tvorbou, inovativně experimentovat s hudbou a nežít pouze ze slávy z 80. a 90. let.

Tour of The Universe bylo v květnu náhle ohroženo kvůli zdravotním problémům Davida Gahana. Zpěvák trpěl v zákulisí koncertu v Aténách velkými bolestmi a následně byl odvezen do nemocnice, kde mu lékaři diagnostikovali malý nádor na močovém měchýři. Gahan však pražské publikum přesvědčil, že je v dobré fyzické kondici. Celý koncert si viditelně užíval a dynamicky běhal po pódiu.

Kapela Depeche Mode vznikla v roce 1980 a její tvorba využívá prvky elektronické a taneční hudby, popu, rocku a nedílnou součástí jsou zvuky samplerů a syntetizátorů. Debutové album Speak & Spell se na hudebním trhu objevilo v roce 1981 a obsahovalo první velký hit Just Can't Get Enough. Od té doby prodala kapela celosvětově více než 75 milionů kopií svých desek. Skupina se těší obrovské popularitě v Evropě, ale dokázala se prosadit také ve Spojených státech amerických či v Austrálii.