Mezi 12 finalistek se zařadily dívky Bísková Gabriela, Fajksová Tereza, Krpálková Monika, Malatová Anita, Rabštejnková Kristýna, Rišková Nikol, Smetanová Lucie, Škodová Barbora, Škorničková Izabela, Venclová Petra, Věrná Hana a Vignerová Aneta.

"Do soutěže Miss ČR mě přihlásila agentka z modelingové agentury, ve které pracuji. Ráda bych ve volné disciplíně předvedla něco neobvyklého a to by měla být ukázka bojového sportu Taekwon-Do. Na velké finále už se moc těším a zatím mě to nijak neděsí," řekla agentuře Mediafax soutěžící Petra Venclová.

Výběru 12 finalistek předcházela škola Miss ČR, která se uskutečnila v Saudské Arábii a zúčastnilo se jí 16 dívek. "Na škole Miss ČR jsem nehodnotil krásu dívek jako porotce, ale spíše jsem je poznával a v některých situacích jsem jim radil nebo je naopak tlumil," řekl plastický chirurg a člen poroty Jan Měšťák.

Finalistka Barbora Škodová pro agenturu Mediafax uvedla, že modelingu se už nějakou dobu věnuje, a proto zkusila zaslat přihlášku do soutěže. "Nejvíce se těším na disciplínu, při které budeme předvádět šaty od návrhářky Liběny Rochové a při volné disciplíně bych ráda chtěla tančit nebo šlehat oheň," dodala Škodová.

"V 15 letech mě odchytla fotografka Lucie Robinson na ulici a tehdy jsem se začala pohybovat v modelingu," uvedla soutěžící Gabriela Bísková, která zároveň podotkla, že nejvíc se těší na promenádu v plavkách, které se většina ostatních finalistek bojí.

Tradiční soutěž Miss ČR v rámci svého 21. ročníku vedle data konání změnila i koncepci. Pořadatelé ji od letošního roku pojmout jako prestižní charitativní akci, jejíž výtěžek bude věnován na projekt České televize Pomozte dětem a Nadačnímu fondu pro zdraví dětí. Finále Miss ČR se také vrátí na obrazovku veřejnoprávní televize.

Prezidentkou Miss ČR je Taťána Kuchařová, která v roce 2006 jako první Češka získala titul Miss World. Novým ředitelem soutěže je režisér Jiří Adamec a Miloš Zapletal, který soutěž založil, nově působí ve funkci hlavního odborného poradce.

Vítězka soutěže získá luxusní automobil Audi nebo možnost užívání zařízeného bytu v Praze.