Tepličtí se od pondělí připravují v Modré na Děčínsku, kde nabírají fyzickou kondici. „Trénujeme třífázově s tím, že ráno se věnujeme čistě kondici, práci bez balonu. Odpoledne pracujeme na fotbalových věcech, ale i tady se snažíme dotáhnout některé kondiční záležitosti. Večer se věnujeme kondenzační stránce, která je důležitá do celé mozaiky letní přípravy,“ řekl Mediafaxu trenér mužstva Jiří Plíšek, kterému v minulých dnech vadilo pouze špatné počasí, zima a chybějící posilovna v areálu.

Kádr posledního vítěze Poháru ČMFS je téměř kompletní. „Pouze Michal Gašparík se stále nemůže zapojit do plného tréninkového procesu, teď má čtrnáctidenní cyklus léčby a uvidíme, jak to s ním bude dál vypadat. Už téměř dva roky stále laboruje se zraněním, pro naší škodu nemůžeme využít potenciál, který v sobě má,“ lituje kouč Severočechů. Úlevy mají i Samir Merzič a Osama Elsamni, kteří se po zranění postupně zapojují do přípravy a během dvou týdnů by měli zvládat plnou zátěž.

Všichni fotbalisté se k nabírání kondice postavili čelem a za to si vysloužili od trenéra pochvalu. „Jednoznačně jsem s přístupem hráčů k tréninku spokojený. Kluci si podobný model vyzkoušeli už v zimě, na jaře za to dostali krásnou odměnu v podobě výhry v domácím poháru. Sami dobře vědí, že bez tvrdé práce to nejde a také proto se soustředí na každý detail, makají na sto procent. Pokud tomu hráči věří, je to dobře i pro nás trenéry, máme to pak o to jednodušší,“ sdělil Plíšek.

Mužstvo „žlutomodrých“ v létě neprošlo velkým zemětřesením, naopak vedení klubu udrželo klíčové osobnosti, o které byl zájem hlavně v Německu. Přesto by Teplice chtěly posílit, hovořilo se například o zájmu o slávistického útočníka Aleše Bestu či záložníka Rudolfa Skácela. „Spousta věcí běží kuloáry a někdy se pak z nedůležitých informací dělají velké kauzy. Máme snahu a chceme mužstvo posílit, ovšem muselo by jít o hráče, který bude pro náš tým jednoznačně přínosem,“ prohlásil ambiciózní trenér Plíšek.

Cílem k úspěchu je však také zapracování mladých hráčů a odchovanců do prvního týmu. „Určitě ještě chceme posílit záložní řadu, ale co se týká konkrétních postů, tam bych to nechal otevřené. V přípravě jsou s námi znovu mladí hráči, jako třeba Breite a Jindráček, takže uvidíme, jak se bude dařit jim. Jsou tu tři hráči dorosteneckého věku (Jablonský, Melunovič a Fryšták - pozn. aut.), a také hráči co jsou rok po dorostu (Breite, Jindráček - pozn. red.). Také oni dostávají šanci,“ dodal Plíšek.

Na testech v teplickém klubu je také sedmadvacetiletý Ibrahima Iyane Thiam, téměř dvoumetrový forvard, který vlastní belgický pas. „Thiam je hráč se zajímavou typologií. Je to hrotový útočník, který má slušné pokrytí míče a dobrou koncovku. Má dostatečné zkušenosti, i povahově se nám jeví velmi dobře. Jediným jeho problémem je to, že není kondičně dostatečně připravený. Z každého hráče, který přijde, musí být cítit posílení týmu a také určitá perspektiva. Někdy lze v určitých věcech přimhouřit oči, ale musí být očekávaný ten potenciál. V tomto směru se Thiam ještě musí ukázat,“ sdělil trenér Teplic.

Tepličtí odcestují druhý týden v červenci na herní soustředění do Německa, kde sehrají dva přátelské zápasy proti Kickers Offenbach a Eitrachtu Frankfurt. „Před odjezdem do Německa zúžíme kádr, určitě nepojedeme v takovém počtu, jako jsme v Modré. Ještě uvidíme, jak se budou hráči projevovat příští týden, takže zatím je to otevřené a žádné konkrétní představy nemám. Je možné, že se ještě objeví nová tvář, ovšem s takovým počtem hráčů už v Německu pracovat nebudeme,“ prozradil Plíšek.

Na startu nové sezony Gambrinus ligy se Teplice střetnou doma se Spartou a o týden později zamíří do Plzně. „Ve startu ligy chceme obstát a zároveň využít těžké soupeře, jakými jsou Sparta a Plzeň, k tomu, aby nás dobře připravili na 4. předkolo Evropské ligy,“ doufal teplický trenér. „V Evropské lize nás čeká soupeř, který bude top kvalita. O to víc se na to musíme připravit, abychom byli schopní obstát. Zároveň se prolínají dva důležité kroky - úspěšně zahájit ligu a zároveň musíme být dobře přichystaní na pohárový dvojzápas s top soupeřem. Je to zajímavá kombinace, se kterou si budeme chtít co nejlépe poradit,“ dodal.