Soud uznal Střelečka vinným, že letos 17. února v půl páté ráno v nočním podniku v Libušské ulici ranou z pistole zastřelil mladého muže. "Po předchozí slovní rozepři vytáhl svou legálně drženou zbraň a v úmyslu jej usmrtit, vystřelil na poškozeného," uvedl státní zástupce Tomáš Saňa. Mladík byl na místě mrtvý, neboť ho Střeleček zasáhl přímo do srdce.

Obžalovaný Střeleček svou vinu již ve středu před trestním senátem přiznal. "Pořád nad tím přemýšlím a stokrát toho lituji," řekl zkroušeným hlasem muž, kterého do jednací síně přivedla eskorta z vazby. Zmítán osobními a existenčními problémy se osudného večera v baru lehce opil a dostal se do hádky s mladším mužem. Spor s mužem, kterého podle svých slov viděl poprvé v životě, se vystupňoval, až nakonec popadl pistoli a na mladého muže vystřelil.

"Ani jsem si neuvědomil, že bych ho mohl zabít. Hned jsem volal záchranku a pokoušel jsem se mu dávat umělé dýchání," dodal Petr Střeleček.

Střelečkovi hrozilo za trestný čin vraždy vězení v délce až patnácti roků. I když se státní zástupce vzdal práva na odvolání, rozsudek není pravomocný. Střeleček si totiž ponechal lhůtu na rozmyšlenou.