Mrtvola ležela v objektu v malé místnosti pravděpodobně delší dobu, protože okolí nálezu značně zapáchalo rozkládajícím se tělem. Na podezřelý zápach upozornil správce objektu. Jelikož klíč byl zevnitř, firma zavolala policii, aby kóji otevřela. Na místo přijeli vyšetřovatelé, kteří prostor i tělo ohledali a zajistili stopy k určení příčiny smrti. Agentura Mediafax také zjistila, že v malé místnosti, kde mrtvola ležela, bylo mnoho pomuchlaných hadrů, na kterých mohla žena přespávat.

Podle předběžných výsledků žena nenesla stopy násilí. Je tedy pravděpodobné, že zemřela přirozenou smrtí.

Podle ředitelky firmy nabízející skladové prostory Soni Fialové mrtvá žena byla jejich klientka. "Našich služeb pravidelně využívala od roku 2007. Ze strany naší společnosti nedošlo k žádnému pochybení ani porušení bezpečnostních předpisů," sdělila Fialová a dodala, že přesto celou věc prošetřují a výsledky budou znát později. Žena firmě pravděpodobně platila za skladovací kóji pronájem.

Žena sice neměla u sebe doklady, ale zaměstnanci firmy ji znali. "Šlo o 74letou paní," sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Vyšetřovatelé ohledali mrtvolu a po hodině ji předali pohřební službě, která ji odvezla. Policie ale zůstala na místě a prohledala ještě místnost, ve které tělo leželo. Žena byla mrtvá již několik dní, ale vzhledem k tomu, že byla zasypaná různými věcmi, například batůžkem a oblečením, nikdo o tom, že je mrtvá, nevěděl. Než se k mrtvole policie dostala, musela vyházet hromadu věcí.