Baránek prožil posledních šest sezon v Tescomě Zlín, ale po sestupu moravského klubu do druhé nejvyšší soutěže se netajil tím, že by rád působil blíž svému bydlišti v Dolním Benešově. Nyní získal svolení Zlína trénovat s ligovým týmem Baníku a jeho návratu do Ostravy nic nebrání. "Kluby se dohodly na přestupu a Víťa Baránek je připraven podepsat pětiletý kontrakt, který jej postaví do pozice hrajícího trenéra brankářů," uvedl generální manažer Baníku Verner Lička.

Zkušený brankář se vrací na Bazaly po osmi letech. Před příchodem do Zlína působil v Opavě a v Košicích. Ostravský klub s ním počítá na pozici třetího gólmana a zároveň trenéra. Pozice kouče brankářů byla neobsazena od doby, co vrcholovou kariéru ukončil Tomáš Bernady a stal se manažerem A mužstva. Dočasně u ligového celku jako trenér gólmanů působil Pavel Srníček, ovšem ten se nyní dál chce věnovat především své brankářské škole, kterou vede v rámci ostravského klubu.

"Brankářská škola Pavla Srníčka zahrnuje i A mužstvo a Baránek bude součástí tohoto úseku," upřesnil Lička. Příchod čtyřiatřicetiletého Baránka zapadá do dlouhodobé baníkovské koncepce: "Víťa nám sedí charakterově a stále i po výkonnostní stránce. Navíc je to člověk z našeho regionu, který má s Baníkem mnoho společného," dodal generální manažer. Baránek odchytal v české nejvyšší soutěži 239 utkání, z toho 104 v dresu Ostravy.

Baránek je třetí letní posilou Baníku. Před ním klub získal gólmana Dawida Pietrzkiewicze z Polska a korejského záložníka Lee Hyung-Sanga.