ODS si proti květnovému průzkumu CVVM polepšila o šest procent, naopak ČSSD si pohoršila o osm procent.

Na třetím místě jsou komunisté s 16 procenty hlasů. Lidovci by získali 6,5 procenta hlasů a Strana zelených 5,5 procenta. Kalouskovu TOP 09 by volila dvě procenta voličů.

Komunisté mají o jedno procento více než minule, Strana zelených o 1,5 procenta méně, lidovci zůstali na stejné úrovni.

Pokud jde o stranické preference, je první ODS s 24 procenty hlasů. Sociálním demokratům dává přednost 21 procent voličů a komunistům 11 procent. Lidovci mají 4,5 procenta stoupenců, Strana zelených čtyři a TOP 09 Miroslava Kalouskova 1,5 procenta sympatizantů.

Stranické preference představují aktuální rozložení sympatií k politickým stranám v celé společnosti a nelze je zaměňovat s předpovědí reálné volební prognózy. Do souboru je zahrnuta i přibližně třetina populace, která k žádné straně neinklinuje, případně není ochotna zúčastnit se voleb. Volební model tedy nezahrnuje respondenty, kteří se voleb nechtějí zúčastnit, a také ty, kteří nejsou rozhodnuti, kterou stranu by volili.

K volbám by přišlo 60 procent lidí, 34 procent by nepřišlo a zbytek neví. Deklarovaná volební účast je tedy o něco nižší než reálná účast v posledních sněmovních volbách v červnu 2006, kdy byla 64,5 procenta.