Veselé paničky windsorské budou uvedeny v režii Jiřího Menzela. V titulních rolích Shakespearovy hry se představí Boleslav Polívka, Jiří Čapka, Simona Stašová, Eva Režnarová, Jaromír Dulava a Jaroslav Satoranský. Zájem o tuto premiérovou inscenaci je podle pořadatelů obrovský a v prodeji zůstávají pouze poslední nevyzvednuté rezervace.

Představení se odehraje na originální scéně Karla Grogera, jíž dominuje dobové šatstvo rozvěšené na prádelních šňůrách. Veselé paničky windsorské na purkrabství setrvají do 15. července, kdy je vystřídá tragédie Antonius a Kleopatra s česko-slovenským obsazením.

Na programu letošního ročníku slavností je také česká premiéra inscenace Macbeth, v níž se objeví Veronika Freimanová, Milan Ondrík a Ladislav Frej. Diváci se dočkají i repríz představení z minulých let. Chybět tak nebude Bouře s Janem Třískou, Komedie omylů s Jitkou Čvančarovou nebo Jak se vám líbí s Mariánem Labudou. The British Shakespeare Company v Praze v původním anglickém znění uvede hry Sen noci svatojánské (A Midsummer Night´s Dream) a Mnoho povyku pro nic (Much Ado About Nothing).

V zahradě u terasy Jízdárny Pražského hradu se ve dnech 30. - 31. srpna uskuteční speciální představení Snu noci svatojánské s herci Oldřichem Víznerem, Sabinou Laurinovou a Ivanou Jirešovou, které doprovodí hudba Felixe Mendelssohna-Bartholdyho v podání Pražské komorní filharmonie.

Letní shakespearovské slavnosti se kromě Prahy odehrají také v Brně, Bratislavě, Ostravě, Košicích a ve Zvolenu. Divadelní festival probíhá pod záštitou první dámy České republiky Livie Klausové a potrvá až do 3. září.