V klubu z Uherského Hradiště si od Valenty slibují obsazení pozice tvořivého záložníka. "Můj příchod však zatím není definitivní. Možná přijde ještě jiná nabídka, nebráním se zahraničnímu angažmá, ale z rodinných důvodů bych chtěl do Slovácka," uvedl Valenta, který pochází z nedaleké Kněžpole.

Pokud se dohodne se Slováckem, přijde jako volný hráč. Poslední červnový den mu končí kontrakt v nizozemském Volendamu, kde naposledy působil. Předtím si zahrál v Belgii za Lommel a FC Bruggy. Jeho odchod před osmi lety vyvolal v tehdejším Synotu spoustu emocí. Klub počítal s tím, že Valenta jako mladík podepíše profesionální smlouvu a bude usilovat o místo v prvoligovém kádru. Místo toho se však tvořivý mladík sbalil a vyrazil do Nizozemska, kde si jej vyhlédl slavný PSV Eindhoven. "Tohle beru jako uzavřenou kapitolu, nechci se k tomu vracet. Slovácko je teď úplně jiným klubem. Svého odchodu rozhodně nelituji, byl to pozitivní krok. Získal jsem zkušenosti nejen ve fotbale, ale i v životě," poznamenal Valenta.

Svůj návrat do Slovácka by chtěl dotáhnout nejpozději během dvou týdnů, aby se mohl soustředit na přípravu a start nové sezony. Pokud vše dopadne podle očekávání klubu i samotného hráče, dočká se Valenta v červenci premiéry v Gambrinus lize. "Na jaře jsem ve Volendamu moc nehrál, protože jsem odmítl prodloužit smlouvu a kvůli tomu mě přestali stavět. Přesto věřím, že se do toho brzy dostanu. Jsem ofenzivní záložník, ale můžu hrát klidně na pravé i levé straně. Uvidíme, jak to dopadne a kam mě trenér postaví," pravil Valenta.