Depeche Mode vystoupí v Česku již pošesté. Jejich popularitu dokazuje mimo jiné fakt, že koncert je beznadějně vyprodaný a kapela se k nám opět vrátí 14. ledna následujícího roku. Tříčlenná formace momentálně propaguje svou novou desku nazvanou Sounds of The Universe, která je jejím již dvanáctým studiovým albem.

Do Prahy dorazí skupina z koncertu v Budapešti a v české metropoli se příliš dlouho nezdrží. Čekají ji totiž ještě vystoupení ve Francii, Dánsku, Německu, Švédsku, Španělsku, Portugalsku a v dalších zemích. Aktuální turné bylo ale nedávno ohroženo, protože frontman David Gahan absolvoval chirurgický zákrok. V květnu ho odvezli přímo z koncertu v Aténách do nemocnice, kde lékaři odhalili na jeho močovém měchýři malý tumor.

Kapela Depeche Mode vznikla v roce 1980 a její tvorba využívá prvky elektronické hudby, popu, rocku a nedílnou součástí jsou zvuky samplerů a syntetizátorů. Debutové album Speak & Spell se na hudebním trhu objevilo v roce 1981 a obsahovalo první velký hit Just Can't Get Enough. Od té doby prodala kapela celosvětově více než 75 milionů kopií svých desek. Do Prahy dorazí formace ve složení: zpěvák David Gahan, kytarista Martin Gore a klávesista Andrew Fletcher. Mezi jejich největší hity patří Personal Jesus, People Are People, I Feel You nebo Enjoy the Silence.