Kolem 20. hodiny se před Retro Music Hall začali scházet fanoušci skupiny, kteří netrpělivě čekali, až je organizátoři koncertu pustí do sálu. Od 20.30 mixoval hudbu DJ Mario a po hodině čekání se netrpěliví fanoušci dožadovali koncertu NightWorků hlasitým pískáním a skandováním. Krátce před 22 hodinou se na jevišti objevila dlouho očekávaná šestice mladíků a zazněly první tóny.

Velký úspěch sklidil při písni Včelka Mája Vojtěch Dyk, který skladbu zakončil energickým tanečním číslem. Poté se členové formace převlékli do kostýmů, které znázorňovaly oblíbené filmové či seriálové postavičky jako jsou například Batman nebo kanárek Tweety.

V závěru koncertu pozvali NightWork na jeviště VIP unisono sbor, který mimo jiné tvoří Jiří Mádl, Vojtěch Kotek, Dana Batulková, Tereza Brodská či Martha Issová, a společně zazpívali hit Globální oteplování. Svoji oblíbenou skladbu odměnili fanoušci bouřlivým potleskem.

"Na koncert jsem se přišla podívat ze zvědavosti, protože se mi líbí písnička Globální oteplování, kterou znám z rádií. Musím uznat, že kluci umí opravdu rozproudit publikum. Moc jsem si koncert užila a Vojta Dyk je opravdu sympaťák," řekla agentuře Mediafax divačka Jana Pomajbíková z Prahy.

"Myslím, že se koncert opravdu vydařil. NightWork svým fanouškům nabídli tři písničky jako ochutnávku z připravované desky a po prázdninách vydají živý záznam z dnešního koncertu na DVD," uvedl pro Mediafax manažer skupiny Filip Šmíd. Zároveň dodal, že skupina má na nadcházející měsíce velmi nabitý program. "V létě by kluci chtěli objet nějaké festivaly a na podzim vydají novou desku," upřesnil Šmíd.

Sestavu hudební skupiny NightWork tvoří zpěváci František Soukup (syn Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové) a Vojtěch Dyk, kytarista Jakub Prachař, klávesista Jan Maxián, bubeník Ondřej Sluka a baskytarista Jakub Antl. V roce 2007 vyšlo její debutové album Respectmaja. Skladby kapely NightWork zazněly také ve filmech Experti, Prachy dělaj člověka a Panic je nanic. Mezi jejich poslední hity patří například provokativní skladba Globální oteplování, která vyšla na samostatném nosiči ve čtyřech jazykových verzích.