"Se Slováckem jsem na podmínkách domluvený, kluby taky našly shodu, takže se to ještě musí vyřešit formálně," uvedl devětadvacetiletý Urbánek, jehož pojil s bratislavským klubem ještě roční kontrakt. Přesto se rozhodl změnit prostředí a od středy trénuje v Uherském Hradišti. "V Petržalce se mančaft rozpadá a rozprodává. Šéf si koupil Slovan a je to pro něj priorita. Zájem o mě byl se slovenské ligy, ale konkrétně jsem s nikým nemluvil. Manažera Zíky jsem se ptal, jestli něco není venku, ale vypadá to na Slovácko. Jednalo rychle a konkrétně. Klub má vizi, která se mi zamlouvá, takže jsem se těšil a doufám, že to tady bude fungovat," doplnil.

Urbánek začal hrát první ligu v Olomouci, kde se stal velmi žádaným zbožím. Ovšem o větší úspěchy ho připravily opakované prohřešky proti životosprávě, několikrát byl kvůli tomu přeřazen do béčka. Přesto před pěti lety odešel do Spartaku Moskva, ale brzy zamířil na hostování do Sparty. Po návratu do Ruska se opět stěhoval, tentokrát do Bratislavy a jednu sezonu strávil v pražské Slavii. Po vypršení smlouvy ve Spartaku strávil poslední dvě sezony v Artmedii. Poslední půlrok ale pro něj nebyl příliš jednoduchý. Kvůli operaci zkříženého vazu v koleni půl roku nehrál.

"Hráli jsme Pohár UEFA v Braze, šlápl jsem do díry, koleno vyskočilo a bylo zle. Udělal jsem si to sám," popsal nepříjemnosti Urbánek. Kvůli dlouhé rekonvalescenci stihl v závěru minulé sezony tři zápasy. "Dal jsem jeden gól, což byla příjemná vzpruha. Ověřil jsem si, že koleno je v pořádku a zvládne stoprocentní zátěž. Takže nezbývá než pracovat a připravit se na ligu," poznamenal fotbalista, jenž může hrát na levém okraji obrany i zálohy.

Na Slovensku ho častěji využívali v defenzivě. Na stejnou pozici ho podle ředitele klubu Krejčího angažovalo také Slovácko. "Post si rozhodně vybírat nebudu. Bude záležet na trenérovi. Kde mě bude potřebovat, tam budu hrát," zdůraznil Urbánek.

Ve Slovácku může rozšířit svou bilanci 151 odehraných zápasů v Gambrinus lize a 13 vstřelených branek. "Přál bych si hlavně, abychom se jako nováček chytili a hráli v lize důstojnou roli. Doufám, že se mančaft poskládá tak, abychom nebojovali jen o záchranu, ale byli aspoň ve středu tabulky," zakončil Urbánek.