O Krstevově odchodu do Ruska se začalo nahlas hovořit na konci dubna, kdy už patřil Kometě. Ale záleželo na tom, zda Nižnyj Novgorod uhradí Brnu odstupné, které bylo zakotveno ve smlouvě s hráčem. Kometa peníze nyní dostala a Krstev může odejít na roční hotování. "Ruská strana zaplatila, odchodu Krsteva tedy nic nebrání," potvrdil sportovní manažer brněnského klubu Jaroslav Medlík.

Brno se netají tím, že v případě Krstevova odchodu bude ještě shánět náhradu do defenzivy. "Nyní máme osm beků plus další hráče na hostování. Pokud se ale naskytne zajímavá možnost, budeme o ní určitě uvažovat. Spousta hráčů čeká na zahraniční angažmá nebo na smlouvy u nás v extralize, takže trh prázdný není," doplnil Medlík.

Osmadvacetiletý Krstev začal hrát českou nejvyšší soutěž v pražské Slavii, poté působil v Litvínově a v Liberci, kde strávil největší část své extraligové kariéry. Minulou sezonu oblékal dres Vítkovic. Mistr světa z roku 2000 ze šampionátu hráčů do 20 let usiloval o účast na letošním mistrovství světa ve Švýcarsku, ale kvůli zranění nakonec zůstal doma. Po dovolené a rekonvalescenci se připravoval s Kometou na novou sezonu.