Krátce po 20. hodině rozehřál diváky německý DJ, producent a všestranný hudebník Alexander Wilke-Steinhof, který představil během půlhodinového vystoupení svůj projekt Alec Empire. Publikum poté napjatě očekávalo příchod hlavní hvězdy večera.

Skupina Nine Inch Nails pak odstartovala ve 21 hodin koncert, na kterém zazněl průřez celou její dosavadní dvacetiletou hudební tvorbou. Fanoušci se dočkali známých hitů i novinek z aktuálního alba The Slip, které vyšlo v loňském roce. Nechyběly skladby Terrible Lie z debutového alba Pretty Hate Machine z roku 1989, March of the Pigs, balada The Fragile ze stejnojmenné desky z roku 1999 nebo Piggy.

Frontman kapely Trent Reznor zpíval, ale příležitostně hrál i na kytaru, tamburínu a na klávesy. Písně střídaly také kratší nezpívané instrumentální pasáže. Lidé reagovali na koncert velice energicky a dostali se hned od začátku rychle do varu. Při baladě Hurt osvítily O2 Arénu desítky plamínků ze zapalovačů.

"Děkuju, že jste přišli a že nás celá léta podporujete. Máte krásné město," vzkázal Reznor českým fanouškům těsně před koncem a představil svou kapelu: baskytaristu Justina Meldal-Johnsena, bubeníka Illana Rubina a kytaristu a klávesistu Robina Fincka. Nine Inch Nails se s diváky rozloučili osvědčenou písní Head Like A Hole. Po stominutovém vystoupení si však nadšené publikum vynutilo další přídavky.

Návštěvníci O2 Arény měli pravděpodobně jednu z posledních příležitostí zhlédnout Nine Inch Nails naživo, protože Trent Reznor už delší dobu prohlašuje, že skupinu rozpustí.

Kapela Nine Inch Nails vznikla v roce 1988 v Clevelandu z iniciativy zpěváka Trenta Reznora. V její hudební tvorbě nalezneme prvky metalu, rocku i alternativního rocku. V roce 1989 vyšla debutová deska Pretty Hate Machine. Za svou více jak dvacetiletou kariéru vydala formace Nine Inch Nails osm řadových alb. Naposledy se na hudebním trhu objevila vloni deska The Slip. Skupina prošla řadou personálních změn a jedinou stálou osobností je od prvopočátku Trent Reznor. Tento zpěvák koketoval také s filmem a přispěl svou hudbou na soundtracky k snímkům Takoví normální zabijáci nebo Lost Highway.