"Nadcházející sezona bude německá a její podtitul je Staří hrdinové, nové světy - noví hrdinové, staré světy," řekl Jeřab. Zároveň shrnul letošní sezonu se slovy: "Snažíme se vždy program divadla vytvořit jako jeden celek a tímto celkem byla i letošní sezona, která byla česká. Pokud se nám to podaří, tak bychom v této koncepci pokračovali i v dalších letech a po německé sezoně by v roce 2010/2011 měla přijít rakouská."

Sezona 2009/2010 nabídne šest divadelních premiér. V září uvede Divadlo Komedie premiéru Goebbels/Baarová v režii Dušana Pařízka, v titulních rolích se objeví Gabriela Míčová a Martin Pechlát. V říjnu se uskuteční premiéra hry Hosté, kterou nastudoval Thomas Zielinski. Premiéru divadelní inscenace Hrdinové jako my uvede divadlo v říjnu a na prosinec je připravena premiéra hry Weissensteind od Johannese Urzidila v nastudování Davida Jeřaba. Titul Černé panny divadlo v premiéře odehraje v březnu roku 2010 a režie inscenace Guntera Senkela a Feriduna Zaimoglua se ujal Dušan Pařízek. Poslední premiéra - Lulu od autora Franka Wedekinda - by se měla uskutečnit v dubnu 2010.

Divadlo Komedie v nadcházející sezoně bude rovněž spolupracovat s divadlem Dchauspielhaus Wien, se kterým nastuduje Osudy dobrého vojáka Švejka. "Inscenace se bude hrát dvojjazyčně, tedy v českém a německém jazyce," řekl Jeřab. Zároveň podotkl, že hra bude představena v Rakousku i České republice.