Incident se stal v červnu 2007 a oba těžce zranění mladíci přežili jen díky okamžité lékařské pomoci, což zmínil v odůvodnění rozsudku i soudce Milan Štejr. Šipikal už byl ke stejnému trestu plzeňským krajským soudem odsouzen, ale Vrchní soud vrátil případ zpět. Soud ani tentokrát neuvěřit tvrzení obžalované, že šlo z jeho strany jen o nutnou obranu před přesilou. Na své oběti Šipikal zaútočil ve dvou vlnách a podle znalců šlo o útoky vedení silou střední a velké intenzity.

Opilý řidič kamionu Šipikal se dostal do potyčky se skupinou lidí nad ránem u stánku s pečenými kuřata na Americké třídě. Tato potyčka se ještě obešla beze zbraní. Krátce poté se však Šipikal rozhodl najít mladíky v nedalekém Klubu 21, kam se vzápětí vydal, aby si s nimi vyřídil účty. Na nádvoří zahlédl jednoho mladíka a bodl jej nožem do hrudníku. Tomu přispěchal na pomoc kamarád a společně s dalším mladíkem chtěli ozbrojeného Šipikala zpacifikovat. Ten ale nožem s čepelí dlouhou 20 cm bodl ho hrudníku do oblasti srdce i druhého účastníka konfliktu. Dalšího muže stačil pořezat na lýtku.

„Prali jsme se u stánku s kuřaty, pak jsem šel ke klubu, kde mě potkali znovu a křičeli, jestli chci dostat ještě jednou. Vrhli se na mě čtyři, a abych se jim ubránil, vytáhl jsem nůž," hájil se před soudem Šipikal. Jeden z poškozených však popsal útok tak, že Šipikal mladíky sám provokoval, pak vytáhl nůž a zaútočil.