Loupež v baru na ulici 1. máje se stala za bílého dne a podle policejní mluvčí si ji muž dlouho předem připravoval.

"Pachatel měl vše detailně promyšleno a sám do baru jako host občas zašel. I v sobotu dopoledne seděl v baru a popíjel pivo. Na toaletách měl už ale schovaný batoh a v něm věci, které mu měly posloužit k loupežnému přepadení," popsala Brousilová.

Přibližně od deseti hodin dopoledne muž pozorně sledoval situaci a pohyb osob v podniku. "Pod záminkou, že doma zapomněl peníze na úhradu útraty, muž z baru ale odešel. Barmance ještě řekl, že se za chvíli vrátí. Za pět minut byl ale zpět s další vymyšlenou lstí. Řekl, že si tam zapomněl klíče a začal předstírat, že je hledá. Využil toho, že v baru nebyl žádný host, a šel na toalety, kde se převlékl do věcí, které měl v batohu, přes pusu si dal šátek, na hlavu kapuci od mikiny a do ruky si vzal nůž," pokračovala Brousilová.

Obsluhu baru přistihl v kuchyni. Přistoupil k barmance s nožem v ruce a pod pohrůžkou ublížení chtěl po ní peníze. Žena z obavy o svůj život lupiči vydala číšnickou peněženku a další hotovost, celkem kolem 10 tisíc korun. Poté pachatel, stále s nožem v ruce, ženu zamkl v provozní místnosti a utekl.

"Barmance se podařilo přivolat policii a ta přesně po čtyřech hodinách pátrání lupiče chytila. Dopaden byl v jednom z valašskomeziříčských barů, kde si dával pivo," uvedla mluvčí s tím, že muži se ještě před zadržením povedlo většinu peněz utratit. Zaplatil několik dluhů, koupil si oblečení a mobilní telefon a občerstvil se ve dvou podnicích.

"Muž byl obviněn ze spáchání trestného činu loupeže a hrozí mu odnětí svobody až na deset let. Stíhán je na svobodě," dodala Brousilová.