Podle státního zástupce Tomáše Sani Střeleček letos 17. února v půl páté ráno v nočním podniku Sportbar v Libušské ulici jednou ranou z pistole zastřelil mladého muže. "Po předchozí slovní rozepři vytáhl svou legálně drženou zbraň a v úmyslu jej usmrtit, vystřelil na poškozeného," řekl Saňa. Poškozený byl na místě mrtvý, neboť Střeleček ho zasáhl přímo do srdce.

Obžalovaný Střeleček svou vinu před trestním senátem přiznal. "Pořád nad tím přemýšlím a stokrát toho lituji," řekl zkroušeným hlasem muž, kterého do jednací síně přivedla eskorta z vazby. Soudkyni Evě Brázdilové poté popsal životné situaci, v jaké se nacházel krátce před činem. "Jako podnikatel jsem zkrachoval. Dokonce jsem se musel s manželkou rozvést, aby exekutoři nemohli na majetek mojí rodiny," řekl Střeleček. Občas zašel na pivo, aby se odreagoval. Osudného dne se v baru lehce opil a dostal se do hádky s mladším mužem. Spor s mužem, kterého podle svých slov viděl poprvé v životě, se vystupňoval. Poškozený Střelečka dokonce napadal a plival na něj. "To považuji za největší ponížení," řekl soudu obžalovaný. Nakonec popadl pistoli a na mladého muže vystřelil.

"Ani jsem si neuvědomil, že bych ho mohl zabít. Hned jsem volal záchranku a pokoušel jsem se mu dávat umělé dýchání," dodal Petr Střeleček.

Soudkyně Eva Brázdilová vyslechla svědky, kteří slova obžalovaného potvrdili. Ve čtvrtek by měla žena v taláru vyslechnout znalce psychology a psychiatry. Poté by měly zaznít závěrečné návrhy obžaloby a obhajoby. Střelečkovi hrozí za trestný čin vraždy vězení v délce deseti až patnácti roků.