Zkušený útočník a známý pohodář nekončil minulou sezonu ve Viktorii Žižkov v dobrém rozpoložení. Tým herně i výsledkově strádal, navíc útočníka zasáhly zprávy, že pro kabinu už není jeho přítomnost přínosem a tak chodil kopat za rezervu Žižkova do třetí ligy. V tu chvíli věděl, že jeho dny v klubu jsou sečteny a ve středu konečně mohl oznámit, že mění dres, když se dohodl s 1. FC Slovácko na tříleté smlouvě.

"Se Slováckem jsem byl v kontaktu, bavili jsme se o tom, že bych tam šel, i kdyby zůstalo ve druhé lize. To, že se nakonec klubu povedlo získat ligu první, byla pro mě super zpráva," neskrýval útočník Petr Švancara radost v rozhovoru pro agenturu Mediafax. Do klubu, kde již na startu kariéry působil, se vrací moc rád. "Těším se, že budu moci nasát dobrou atmosféru. Klubu chci pomoci, staví hodně na mladých hráčích a ti kolem nás zkušenějších mohou vyrůst ve hvězdy," dodal útočník.

Švancarovi se líbí strategie klubu, který chce dávat ve větší míře šanci talentovaným fotbalistům. "Není to o tom, že je kádr nabitý zkušenými fotbalisty a počítá se, kdo má kde kolik startů. Jména přece nejsou zárukou toho, že to bude fungovat a bude se dařit," dodal.

V posledních dnech nebyl fotbalista v lehké situaci. Přípravy klubů se pomalu rozbíhaly a jednání o jeho angažmá stále nebyla u konce. "Co se týče mé osoby, vnímám to tak, že jednání se Slováckem byla perfektní a dohodli jsme se asi za deset minut. U mě to vážně nebylo o penězích. Je mi jednatřicet a tak mi přišlo zajímavé a důležité, že mi klub nabízí smlouvu na tři roky," přiznal se útočník.

Co tedy přestup mohlo brzdit? Vedení Slovácka muselo vyřešit odstupné s šéfy žižkovského klubu, dohodnout se musel i Švancara na vypořádání závazků se Žižkovem. "Teď je to všechno vyřešené, dopadlo to pro všechny strany dobře. Už se moc těším na kluky, stadion a samozřejmě první trénink, který mě čeká ve čtvrtek," poznamenal Petr Švancara.

Během léta se útočník připravoval individuálně. "Makali jsme s Jardou Švecem, známým judistou, na síle. Takže teď budu silný v osobních soubojích," smál se fotbalista známý spíš svými technickými kousky, kterými baví diváky. "Teď už ale rád vyběhnu na hřiště. Trénovat sám a nebo s týmem, to je úplně něco jiného," dodal.

Na Žižkov podle informace agentury Mediafax poputují z kasy Slovácka za Švancaru nejspíš tři miliony korun. "Dostanou za mě docela slušné peníze," prohlásil fotbalista, aniž by specifikoval, zda je suma správná. Na Žižkov i přes nepříjemný konec minulé sezony nedá dopustit. "Viktorce přeju, aby se hned do první ligy vrátila. Já samozřejmě cítím podíl na tom, že spadla. Taky mě mrzelo, že jsem se ani nemohl rozloučit s fanoušky, ale vzpomínat budu tohle angažmá v dobrém. Dal jsem tam přece třeba gól roku," hlásil Švancara.

Teď věří, že Slovácku pomůže svými brankami k záchraně nejvyšší soutěže. "Nebudu říkat nějaké fráze, kolik bych chtěl dát gólů, chci Slovácku prostě pomoci. Když se mi bude dařit jako v posledních třech letech, budu spokojený," dodal fotbalista, který má na kontě více než 220 odehraných zápasů v první lize.