Začátek letní přípravy už nemohl Blažka ničím překvapit. „Tréninky jsou převážně na hřišti s míčem, takže se to dá přežít. Není nic extra nového, dobře dopadly fyzické testy, takže se můžeme více věnovat práci na hřišti. V Německu jsme měli dost podobný model přípravy jako je tady ve Františkových Lázních. Pro nás hráče je to určitě lepší,“ řekl Blažek.

I v šestatřiceti letech má Blažek stále chuť hrát na profesionální úrovni. „Jsem ochotný tyhle přípravy absolvovat především proto, že mě fotbal baví. Se Spartou mám smlouvu ještě na rok, ale opravdu zatím netuším, jestli je to moje poslední letní příprava. Muže být, ale také nemusí,“ prohlásil s úsměvem ve tváři.

„Já se cítím stále stejně, i když to časem stojí stále více sil. U nás brankářů je ale příprava trochu jiná, než u dalších hráčů. Fyzičku nabíráme trochu jinak,“ dodal.

Blažek věří, že Sparta překoná některé zdravotní problémy a zaútočí na mistrovský titul. „Kádr po jarní části sezony zůstal, ještě jsme trochu posílili. Bohužel máme problémy se zraněnými Kuckou a Kladrubským. Oba budou chybět déle, byli to naši stěžejní hráči a uvidíme, jak to bude vypadat bez nich. Ale minulou sezonu jsem zažil bez titulu a na rovinu říkám, že už nic podobného prožít nechci,“ uzavřel.