"Například útvar rozvoje města si nechal zpracovat řadu studií za dalších 25 milionů korun. Snažím se dohledat všechny položky, které město na olympiádu vynaložilo, není to jednoduchá práce a často mi na radnici nechtějí poskytnout potřebné materiály, ke kterým mám jako zastupitel přístup," řekl Witzany. Podle jeho slov by se částka za olympiádu mohla vyšplhat až na 150 milionů.

Odkud město čerpalo peníze na rozsáhlou reklamu na bilbordech a městském mobiliáři se zatím neví. "Tyto informace se mi nepodařilo doposud zjistit," potvrdil zastupitel.

"Bylo by lepší, kdy pan primátor Pavel Bém (ODS) vyčíslil pravdivé náklady hned a nemuselo se to dohledávat," dodal. Podle primátora se podařilo ušetřit 40 procent peněz z původního plánu.

Červnové zastupitelstvo města přijalo takzvaný protikrizový balíček, který právě obsahoval zrušení kandidatury města na olympiádu. Město chce v době hospodářské krize šetřit, a proto od kandidatury ustoupilo. Balíček obsahoval i řadu dalších důležitých omezení investic města.

Praha chtěla pořádat olympiádu už v roce 2016. K tomu nechala zpracovat různé studie, podala i přihlášku. Mezi kandidátská města se ale nedostala.