Kouč Sparty musí řešit několik problémů, znatelně se mu zatím rozpadá především záloha. „Spokojený s průběhem přípravy zatím moc nejsem. Hned první den nám do toho vstoupilo zranění Patrika Bergera, což nás všechny zarazilo. K tomu navíc Juraj Piroska a Sergio Peter nesplnili dobře svůj individuální program během dovolené, nesplnili testy. Dostali od nás poslední šanci a jelikož testy ve středu ráno splnili, večer se připojí k týmu. Nicméně mě zklamali, na něčem jsme se dohodli a oni to nedodrželi,“ upozornil Chovanec.

Bergerovo zranění by nemělo být vážné. „Patrik si podvrknul koleno, hned následující den odjel do Prahy na vyšetření, která neukázala nějaký závažnější problém. Musí mít minimálně týden klidu, od pátku začne trénovat na rotopedu a pak se k nám postupně připojí. Ale bude muset dohnat tréninkové manko,“ uvedl kouč Sparty.

Chovanec od začátku přípravy postrádá záložníky Kladrubského a Kucku, ani jeden z nich nejspíš nestihne začátek ligy. „Rekonvalescence Jirky Kladrubského bude delší, na soustředění do Rakouska s námi nejspíš nepojede ani Juraj Kucka. I u něj jsme ihned museli reagovat na poraněné koleno. Začátek ligy pravděpodobně nestihne,“ informoval Chovanec.

Prostředí ve Františkových Lázních ale týmu vyhovuje. „Začátek soustředění nebyl ideální, teď jsme v polovině a až na ty dva hráče jsme mohli nastoupit podle představ do tréninků. Trénujeme v lesním parku i na hřišti s míči, takže s prostředím jsme spokojení,“ prohlásil zkušený trenér.

Sparta i nadále jedná o dalších posilách, konkrétní jména ale Chovanec neprozradil. „Máme rozpracované některé posily, které by mohly mužstvo posílit. Ale o konkrétních jménech mluvit nebudu, jde o útočníka a záložníka,“ zakončil trenér letenského týmu.