První novou letní tváří v kádru FC Vysočina se stal devatenáctiletý ofenzivní záložník Jan Kopic, který byl do týmu přeřazen z dorostu. Zařadil se tak po bok dalších talentovaných mladíků Tecla a Vydry. "Vedení klubu nyní intenzivně pracuje na setrvání vybraných hráčů z loňského kádru i v nadcházejícím ročníku a zároveň řeší příchod nových posil," uvedl Fuks. Kopic je odchovancem humpoleckého fotbalu, od podzimu 2003 hrál v mládežnických týmech FC Vysočina. V nejvyšší dorostenecké soutěži nastoupil do 41 zápasů a vstřelil 4 branky.

"O zařazení do kádru A týmu mne informoval manažer během dovolené. Překvapilo mne to, protože jsem počítal s tím, že společně se spoluhráči z dorostu zahájím přípravu v juniorce. Musím se co nejrychleji adaptovat na mužský fotbal a udělat maximum pro udržení v kádru. Doufám, že nového kouče přesvědčím," reagoval po návratu z dovolené v Tunisku Kopic.

S týmem se naopak rozloučil kanonýr Petr Faldyna, který do Jihlavy přišel v roce 2006 z Českých Budějovic a během tří ročníků druhé ligy byl u dvou neúspěšných pokusů o postup do nejvyšší fotbalové soutěže. Faldyna v 96 utkáních vstřelil 46 branek, v létě mu v klubu skončila smlouva a vedení se rozhodlo kontrakt neprodloužit. "V jarní sezóně nenaplnil naše očekávání. Byly mu vytvořeny velice nadstandardní podmínky, ovšem svoji doposud standardní střeleckou normu nedokázal naplnit a góly střílel až v závěru ročníku, kdy jsme byli mimo postupové pozice," uvedl ředitel klubu Zdeněk Tulis. Faldyna tak po třech letech mění klub i zemi, neboť míří do slovenské Corgoň ligy, do týmu FK Senica.

Klub opouští i záložník Jan Štohanzl, kterému skončilo hostování z Teplic a vzápětí přestoupil do Bohemians 1905. "Na Štohanzla jsme měli opční přestupové právo, které však přicházelo v úvahu pouze v případě našeho postupu do Gambrinus ligy. To se bohužel nestalo a nelze se divit, že Honza po svých kvalitních jarních výkonech vyslyšel vábení nejvyšší soutěže," vysvětlil sportovní manažer FC Vysočina Zdeněk Šmýd.

Hostování v Jihlavě ukončil i levý obránce Michal Vepřek, jenž se vrátil do Sigmy Olomouc.