O Švancarově příchodu do Uherského Hradiště se začalo spekulovat hned od té doby, kdy se Slovácko dohodlo s Čáslaví na převodu práv pro Gambrinus ligy a po dvou letech se vrátilo do nejvyšší soutěže. Nyní klub potvrdil, že oblíbený útočník opravdu přijde. "Ve středu došlo k definitivnímu průlomu, odsouhlasili jsme si podmínky s klubem i hráčem a v krátké době to uzavřeme," sdělil Krejčí. Jednatřicetiletý Švancara hrál naposledy za Viktorii Žižkov, která po sestupu z první ligy oznámila, že s hráčem nepočítá.

Na levou stranu obrany Slovácko získalo Aleše Urbánka. Bývalý hráč Sparty a Slavie přichází do týmu nováčka první ligy z Artmedie Petržalka. "Aleš má nespornou kvalitu, takže jde o správný krok k posílení," řekl Krejčí na adresu devětadvacetiletého fotbalisty, který v mládí míval problémy se životosprávou. "Každý hráč je jen člověk. Věřím tomu, že u nás bude všechno bez potíží. Švancara a Urbánek k nám přicházejí v pozicích posil a musejí se podle toho chovat, aby splnili očekávání," řekl trenér Slovácka Josef Mazura. Urbánek se k týmu připojil ve středu odpoledne, Švancara začne trénovat s týmem ve čtvrtek.

Slovácko se netají tím, že v kádru dojde k dalším změnám. "Chtěli bychom až osm nových tváří, aby většina z nich byla přínosem pro prvoligovou soutěž. Budeme se snažit přivést i hráče s určitou mírou perspektivy a talentu, ale víc se zaměříme na hráče, kteří mají kvalitu a zkušenost. Nejsme v stuaci, kdy bychom mohli experimentovat," pravil Krejčí.

Posilami by se brzy měli stát záložníci Tomáš Abrahám a Vít Valenta. Třicetiletý Abrahám zamířil před pěti lety z Brna to tureckého Denizlisporu, odkud letos v lednu odešel do řecké Škody Xanthi. "Je to zkušený hráč a pokud se domluvíme, hodně nám pomůže," prohlásil ředitel klubu.

Odchovanec klubu Valenta odešel ve zlém před osmi lety jako osmnáctiletý do Eindhovenu, jeho posledním působištěm byl nizozemský Volendam, ve kterém neprodloužil smlouvu a přichází jako volný hráč. "Věříme, že se dohodneme a Valenta se prosadí na postu tvořivého záložníka," dodal Krejčí.

Klub ve středu uplatnil opci na brazilského záložníka Clebera a poslal doplatek na účet Artmedie Petržalka, která jej v zimě uvolnila na hostování. O Clebera se v posledních dnech intenzivně zajímal ostravský Baník. Ten jej chtěl na testy, ale technického fotbalistu pojila se Slováckem smlouva, takže se v pondělí zapojil do přípravy a nyní už do klubu oficiálně přestoupil.