Čtyřčlenná formace si zvolila jako svého předskokana německého DJ a hudebníka Aleca Empire. Po vystoupení berlínského muzikanta už přivítají diváci hlavní hvězdu večera, která bude koncertovat v sestavě: frontman a zpěvák Trent Reznor, baskytarista Justin Meldal-Johnsen, bubeník Illan Rubin a kytarista a klávesista Robin Finck.

Praha je jednou z mnoha zastávek v rámci celosvětového koncertního turné kapely Nine Inch Nails. Do české metropole přijedou američtí muzikanti z koncertu v Polsku a poté budou pokračovat za svými fanoušky do Itálie, Švýcarska, Německa, Švédska, Dánska, Belgie a dalších evropských zemí. Kapela vystupovala v České republice již dvakrát, v letech 1994 a 2007.

Kapela Nine Inch Nails vznikla v roce 1988 z iniciativy zpěváka Trenta Reznora. V její hudební tvorbě nalezneme prvky metalu, rockum popu i alternativního rocku. V roce 1989 vyšla debutová deska Pretty Hate Machine. Za svou více jak dvacetiletou kariéru vydala formace Nine Inch Nails osm řadových alb. Naposledy se na hudebním trhu objevila v loňském roce deska The Slip.

V tomto hudebním projektu se vystřídala celá řada hudebníků včetně Jamese Wooleyho, Jeffa Warda nebo Joshe Freese. Skupina má na svém kontě dvě ceny Grammy a mnoho dalších hudebních ocenění.