"Zatím proběhly výslechy napadeného muže a nyní bude policie hledat svědky incidentu. Totožnost pachatele je v současné době neznámá," řekla Hábrová. Útok na poslance bohužel nezachytily žádné bezpečnostní kamery. I když se Prešovská ulice nachází v samém centru Plzně a ústí do náměstí Republiky, není tam umístěna žádná bezpečnostní kamera, která by snímala okolí.

Opilý muž napadl v pondělí večer v Prešovské ulici v Plzni poslance parlamentu a bývalého ekonomického náměstka hejtmana Plzeňského kraje Vladislava Vilímce v okamžiku, když se právě vracel z regionálního sněmu ODS, kde se sestavovala kandidátka pro podzimní volby. Poslanec vyvázl z potyčky se zhmožděninami.

"Asi padesátiletý o hlavu větší muž, který byl viditelně pod vlivem alkoholu, na mne zaútočil kolem půl desáté večer v Prešovské ulici. Snažil jsem se mu bránit pomocí deštníku, ale i tak jsem schytal několik ran," uvedl Vilímec. Uvedl, že útok měl dvě fáze a dostal několik ran pěstí do hlavy i obličeje. Důvodem k útoku byla Vilímcova politická příslušnost k ODS. Opilý muž se mu na závěr incidentu svěřil, že měl vztek na politiky a do cesty mu přišel zrovna Vilímec, kterého poznal.

Poslanec se nechal ošetřit v nemocnici, kde vyšetření naštěstí neprokázalo žádné zranění, a vyvázl jen se zhmožděninami.