"Ke všemu, co je mi kladeno za vinu, se přiznávám, o padělcích jsem věděl," řekl obžalovaný Lukáš Škeřík, který od prostředníka padělané bankovky české měny všech hodnot přebíral a udával v obchodech, nemocnici při hrazení regulačních poplatků či hernách. Dále uvedl, že další příjem měl pouze z distribuce pervitinu, na kterém byl závislý. Za drogy si také nyní odpykává trest. "Drogy jsem bral nejvíce já a Martin Macháček, občas i Nikola Dušková," dodal. Právě Dušková, která podle informací agentury Mediafax pochází z bývalé policejní rodiny, jediná svou vinu zcela odmítá, pouze připustila, že ji k udávání bankovek do oběhu ostatní pod pohrůžkami nutili. "Zatím žádný důkaz tuto její obhajobu nepotvrdil," řekl státní zástupce Milan Šimek.

Vinu plně doznal i Lukáš Zoubele, který bankovky vyráběl na multifunkčním zařízení tak, že na něm pravé bankovky skenoval a kopie pak vytiskl na běžný kancelářský papír. Ostatní je poté v loňském roce na Orlickoústecku distribuovali či udávali do oběhu. Padělky znalci označili jako málo zdařilé. Právě pro jejich obtížné udávání kvůli nízké kvalitě je Zoubele přestal dávat do oběhu a přes prostředníka Martina Macháčka i odsouzeného Škeříka je předával dalším obžalovaným, Jiřímu Macháčkovi, Patriku Grundzovi a Nikole Duškové. Podle odhadů byly padělky napodobeninami skutečných peněz v hodnotě do výše 50 tisíc korun. "Skutečnou výši škody lze velmi těžko prokázat, protože spousta padělků zůstala v hernách, které toto neoznamují," dodal Šimek.

Na jejich trestnou činnost se přišlo díky oznámení jednoho ze svědků, který si zapsal registrační značku auta, jímž po neúspěšném pokusu o udání padělku z místa pachatelé ujížděli. Kriminalistům se podařilo zajistit zřejmě pouhé torzo všech jimi vyrobených padělků. Šestici obžalovaných ve věku mezi 18 a 28 lety hrozí za trestný čin padělání a pozměňování peněz v případě prokázání viny až 12 let vězení.