V současné době je v lázeňském městečku už jen jediný strážník, a to poté, co druhý odešel sloužit do Sezimova Ústí na Táborsku. „Nyní bude pravidelně předkládat náš strážník vyhodnocení služby a plnění úkolů. Na zářijovém zasedání zastupitelstva se pak rozhodne, zda stojí za to městskou policii zachovat,“ uvedl starosta.

Občané Bechyně, kde sídlí i republiková policie, jež ale na veškeré přestupky a drobnou kriminalitu nestačí, si myslí, že by strážník měl ve městě zůstat a služba by měla být naopak posílena. Město ale zvažuje, zda se jí služba vyplatí. Na vyškolení strážníků, pořízení uniforem, vybavení služebny, vynaložilo město přes 800 000 korun. Na platy pro dva městské policisty radnice ročně zaplatí z rozpočtu okolo půl milionu korun.

„V září rozhodneme, zda se nám to nadále vyplatí, protože jednoho strážníka bychom ještě sehnali a máme na něj i prostředky, ale na další se obáváme, že asi peníze neseženeme. Přitom pro kvalitní zajištění pořádku v Bechyni bychom potřebovali aspoň čtyři až pět městských policistů,“ dodal starosta.