Češi si zajistili postup na šampionát díky druhému místu v pětičlenné skupině, když dokázali porazit olympijské vítěze a mistry světa z Francie. Kromě nich se do Rakouska z kvalifikace dostalo dalších 13 celků. Dva týmy si zajistily účast automaticky - domácí výběr pořadatelské země a mistři Evropy z Dánska, kteří budou obhajovat titul. ME se bude hrát v pěti rakouských městech Štýrském Hradci, Linci, Innsbrucku, Vídeňském Novém Městě a ve Vídni.

Domácí Rakousko mělo právo nasadit do každé skupiny po jednom celku a společně s Evropskou házenkářskou federací rozhodlo o rozdělení do jednotlivých měst. Skupina A se bude hrát ve Štýrském Hradci a nasazeno bude Chorvatsko. Skupinu B uvidí Linec s domácí reprezentací, skupinu C bude hostit hala v Innsbrucku, kde bude nasazené Německo. Vídeňskému Novému Městu připadla skupina D a hrát tam bude nasazené Maďarsko.

"Z prvního koše bych si nepřál tým Francie, kterou jsme měli ve skupině, z ostatních celků je jedno, koho nám vylosují. Nejschůdnější cestu bych viděl přes Německo, ale porazit se dá každý. Ze druhého koše bych si přál nejspíše Švédsko a Rusko. Španělsko sice na posledním mistrovství světa nedopadlo nejlépe, ale myslím, že na evropském šampionátu bude silné. A protože působím v Rakousku, tak bych si ze třetího koše přál tým domácích. To je nejpřijatelnější soupeř a navíc všechny jeho hráče znám," řekl trenér národního týmu Lipták.

Nasazení do košů pro los ME:
Koš 1: Dánsko, Chorvatsko, Francie, Německo
Koš 2: Švédsko, Španělsko, Island, Rusko
Koš 3: Rakousko, Norsko, Polsko, Maďarsko
Koš 4: Slovinsko, ČR, Ukrajina, Srbsko