České dráhy přijaly oznámení o události v 19.28, kdy jim byl nahlášen u železniční stanice Sedlec skok pod vlak. "Jednalo se o nákladní vlak soukromého přepravce, který jel od Prahy směrem do Kralup nad Vltavou," upřesnila Pistoriusová. Pod vlak skočil neznámý muž a provoz na trati byl přerušen. "Krátce po 20. hodině se podařilo zprovoznit jednu kolej, po které jezdí dálkové i regionální vlaky. K úplnému obnovení provozu by mělo dojít okolo půl jedenácté večer," uvedla pro Mediafax mluvčí Českých drah. Okolnosti nehody na místě vyšetřují policisté ve spolupráci s drážní inspekcí.

Jak sdělila Mediafaxu mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová, skokanem byl dvaašedesátiletý muž, který byl značně opilý a pravděpodobně se pokusil o sebevraždu. "Utrpěl tržné poranění na hlavě a byl po ošetření převezen do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích," uvedla mluvčí.

Jak se na místě podařilo zjistit od svědka nehody, který zraněnému muži poskytl první pomoc, jednalo se prý téměř o zázrak. "Muž skočil na koleje přibližně padesát metrů před přijíždějící lokomotivou a ta ho stáhla pod sebe," vyprávěl svědek. Podle něj po chvíli zastavila a nešťastník zůstal zaklíněný pod třetím vagonem od konce soupravy. "Přiběhl jsem a nevěřil tomu, co vidím. Starší pán byl při vědomí, měl roztrženou bundu a rozbitou hlavu," pokračoval zachránce. "Podařilo se mi ho vyprostit a on mi ještě stačil říct, že se chtěl zabít, pak si ho převzali do péče zdravotníci," dodal na závěr šokovaný hrdina. Tomu dávali za pravdu i přihlížející lidé, kteří tvrdili, že se jednalo o zázrak. Jen kousek od nich se povalovala prázdná láhev od Fernetu, kterou se před skokem sebevrah posilnil.