Šebrle závodí v Kladně po několikadenní viróze. "Pět dnů jsem na rohlících. Až včera jsem si dal k večeři těstoviny a dnes k nim přidám i maso. Už ho fakt potřebuju," ulevil si Šebrle a vysvětlil, že na střevní virózy trpí. "Ale jsem rád, že mě to potkalo teď, a ne v Berlíně. Mám totiž zkušenost, že když se pozvracím teď, už se mi to nestane na velké soutěži," smál se Šebrle.

"Fakt ale je, že v tomhle rozpoložení nemůžu myslet na velký výkon, a už s tím nic neudělám. A k tomu to počasí," připomněl déšť, který zkrápěl kladenské Sletiště téměř celý den, a také nepříjemné chladno. "Člověk se pořád převléká, to spolu s tou zimou sebere hodně sil," řekl.

Následky virózy Šebrle pocítil v obou bězích: stovce i čtvrtce. "I když jsem si tedy myslel, že po těch pěti dnech na rohlících jsem docela zhubnul a mohlo by mi to běhat líp. Ale stejně mě to ťaflo. Na stovce po osmdesáti metrech, na čtvrtce mnohem dřív. Výška i dálka byly výborné, mám z nich radost, ale chyběla tomu jiskra. Ani koule nebyla technicky povedená, protože ta se bez jiskry házet nedá," zhodnotil Šebrle první den soutěže. "Je to takové umrlé, ale zkusím to vítězství doumrlovat ještě zítra," žertoval.

"Na velký bodový zisk už to nevypadá, chtěl bych dosáhnout tak na 8400 bodů. Ale budu bojovat o vítězství, body mě v tuhle chvíli nezajímají," řekl Šebrle. Přiznal však, že je mnohem vyhecovanější než při prvním desetiboji sezony v rakouském Götzisu. "Tam už to bylo takové, že nemělo cenu bojovat," připomněl situaci, kdy kvůli výpadku ve skoku do výšky zaujímal po prvním dnu až páté místo.