„Nedaří se nám, to je na mém angažmá v Torontu to nejsmutnější,“ uznává Kubina. „Jinak je to spolu s Montrealem nejhokejovější město, z tohoto pohledu je paráda hrát tam,“ pokračuje. Poslední dva roky se vzhledem ke Kubinově výši kontraktu spekulovalo o jeho výměně, letos v létě je trejd na spadnutí. „Můžou mě vyměnit celé léto, jsem na to připravený. Ale sám za sebe můžu říct, že rád zůstanu a budu bojovat jako každou sezonu. Nejsem ten, který by utíkal, když se nedaří,“ zdůrazňuje.

Když v NHL před dvanácti lety začínal, také se s Tampou prvních pět sezon do play-off nepodíval. „Tehdy nám nikdo nevěřil. Pak jsme si to jednu sezonu zkusili poprvé a další rok už jsme vyhráli Stanleyův pohár,“ vzpomíná na sezonu 2003/04, kdy Tampa v sedmém utkání finále udolala Calgary.

„Klidně se nám může v Torontu začít dařit. Záleží na skladbě mužstva. Loni se nám například zranil brankář Toskala, pak byl vytrejdovaný nejlepší útočník Antropov a přidala se další zranění klíčových hráčů,“ vyjmenovává příčiny nepostupu do play-off. „Navíc to byla první sezona bez Matse Sundina a bylo cítit, jak mužstvu po těch letech chybí,“ vzpomenul Kubina.

Sám si ale vedl velmi dobře, vstřelil na obránce slušných 14 gólů a zopakoval loňských 40 bodů za sezonu, což je jeho nejlepší výsledek. „V Tampě jsem v sezoně, kdy jsme získali Stanley Cup, nastřílel 17 gólů, takže střelecky už to bylo i lepší. Ale hlavně jsme spokojený s tím, že jsem letos odehrál všech 82 zápasů a nebyl zraněný.“

Před třemi týdny se Kubina oženil s dlouholetou přítelkyní Andreou Černíkovou, dcerou bývalého reprezentanta Františka Černíka. „Svatba byla v janovickém kostele a už to bylo jen takové dovršení našeho devítiletého vztahu,“ komentoval otec dcery Terezky, která 9. listopadu oslaví třetí narozeniny.